Zasady numeracji w pracach dyplomowych

5/5 - (1 vote)

Numeracja rozdziałów

Stosujemy zarówno liczby arabskie (np. Rozdział 3) jak i rzymskie (np. Rozdział III) – do wyboru dla studenta, czasami promotorzy mają swoje upodobania.

Numeracja podrozdziałów

Liczby arabskie np. 3.1., 3.2., 3.3. itd.

Numeracja punktów w podrozdziale

Liczby arabskie np. 3.1.1., 3.1.2., 3.1.3. Nie należy pomiędzy tytułem podroz­działu i punktu w nim zawartego umieszczać żadnego tekstu. Minimalna liczba podrozdziałów i punktów w podrozdziale wynosi dwa. Punkty mogą być dzielo­ne na mniejsze jednostki.

Numeracja wzorów

Wyrównanie do prawej strony, najlepiej numerować wzory kolejno w całej pra­cy.

Numeracja tabel

Każda tabela musi mieć numer, tytuł, źródło. Najlepiej jest numerować tabele kolejno w całej pracy. Pod spodem tabeli powinno być podane źródło np.: J. Kowalski: Finanse przedsiębiorstw. Warszawa: WN PWN 2003, s. 15. Jeśli tabe­la jest wynikiem własnych obliczeń wówczas piszemy np. Źródło: opracowanie własne na podstawie danych spółki Comarch, lub tylko „obliczenia własne”, je­śli jest to wynik własnych obliczeń.

W tekście pracy należy wyraźnie oddzielać od siebie ciągi logiczne pewnych my­śli. Służą do tego celu akapity. W akapicie każde zdanie powinno być kontynu­acją poprzedniego. Łączenie zdań w akapity pozwala czytelnikom łatwiej odczy­tać myśl autora, dzięki czemu tekst pracy staje się bardziej przejrzysty. W razie konieczności powrotu do niektórych interesujących fragmentów tekstu akapity umożliwiają łatwiejsze ich odszukanie. Akapity zaznacza się w ten sposób, że wiersz rozpoczynający nową myśl pisze się z wcięciem, tzn. przesuwa się go w prawo o 3-5 znaków.

Dodaj komentarz