Zalecenia przy pisaniu prac licencjackich i magisterskich

5/5 - (2 votes)

Zarówno w przypadku pracy magisterskiej, jak i licencjackiej, Autor/Autorka musi wykazać opanowanie umiejętności warsztatowych (dokumentacja, prezentacja) i redakcyjnych. Ocenie podlegają pod tym względem konstrukcja pracy, wstęp, podsumowanie (zakończenie, wnioski), bibliografia, przypisy, tabele, rysunki, aneksy, klarowność wywodu, oraz język.

Praca powinna być napisana w sposób zwięzły. Niżej zalecana objętość może być przekroczona, ale w wyraźnie uzasadnionych przypadkach, po konsultacji z promotorem pracy. Zarówno praca licencjacka, jak i magisterska, podlegają recenzji wykonanej przez recenzenta posiadającego wiedzę z danej dziedziny, którego wyznacza promotor, za zgodą Kierownika Katedry, oraz stanowią przedmiot dyskusji i oceny w trakcie egzaminu licencjackiego bądź magisterskiego.

Temat pracy powinien być związany ze specjalnością i kierunkiem kształcenia studenta/studentki. Merytoryczny zakres i wymagania odnoszące się do pracy licencjackiej i magisterskiej zdecydowanie się różnią. Każda specjalizacja może rozszerzyć wymagania ogólne o elementy wynikające z jej specyfiki.

Prawidłowo napisany tekst pracy dyplomowej składa się z kilku części. Są to: strona tytułowa, spis treści, wstęp, rozdziały merytoryczne z tytułami, podsumowanie zawierające podsumowanie i wnioski lub same wnioski, wykaz wykorzystanych książek, wykaz innych źródeł informacji, ewentualnie wykaz załączników, oświadczenie przygotowania do samodzielnej nauki.

Dodaj komentarz